Obóz żeglarski dla dzieci i młodzieży

Mazury 2024 – Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

13-20 lipca 2024

Nie ma lepszego sposobu na wakacje niż zwyczajna włóczęga łódką po spokojnych i pięknych Mazurach w gronie rówieśników 🙂 Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 12 do 17 (włącznie) roku życia. Nie wymagamy jakiegokolwiek doświadczenia żeglarskiego, a jedynie zaangażowania, chęci i pozytywnego nastawienia. Przed uczestnikami obozu nie stawiamy żadnych szczególnych wymagań poza ogólnym dobrym stanem zdrowia oraz podstawową samodzielnością.

Obóz ma formę wędrowną. W trakcie rejsu grupa jachtów pokonuje wspólnie trasę w obrębie Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Najważniejszym czynnikiem determinującym trasę obozu jest pogoda. Staramy się odwiedzić najpiękniejsze i najciekawsze porty Mazur, cumujemy także w bindugach i przy kempingach – ma być przyjemnie i bezpiecznie.

Wierz mi młody człowieku, nie ma nic, naprawdę nic, co dałoby się porównać ze zwyczajną włóczęgą łodzią.

Kenneth Grahame

(O czym szumią wierzby, 1908)

W ciągu dnia przede wszystkim żeglujemy. Uczestnicy zdobywają podstawowe umiejętności żeglarskie,  poznają etykietę żeglarską uczą się pracy i poznają uroki życia na jachcie. Codzienna żegluga to przede wszystkim różnorodność: zmienne warunki pogodowe, poznawanie różnych sposobów cumowania i wychodzenia z portów, żeglowanie na jeziorach, w kanałach czy przechodzenie śluz.

Nuda? Nie ma nudy…

Postoje na kotwicy na pewno nie będą nudne, to okazja do zrobienia ogniska, gry w gry terenowe czy spróbowania swoich sił na SUPie który będzie nam towarzyszył cały czas. To okazja do zdobycia praktyki – a na pewno do super zabawy 🙂

Popołudnia  spędzamy na wspólnych grach terenowych, sportowych, integracyjnych, a wieczorem zasiadamy przy wspólnym ognisku, uczymy się szant, organizujemy letnie kino, gry integracyjne….

Pomysłów jest wiele. Nie ma czasu na nudę, za to jest wiele okazji do aktywnego, ciekawego spędzenia czasu w gronie rówieśników.

Organizacja na jachtach

Uczestnicy rejsów mieszkają na nowoczesnych i wygodnych jachtach kabinowych, posiadających: kambuz (aneks kuchenny), małą łazienkę z toaletą chemiczną, instalację wodną i elektryczną, radio oraz gniazdo USB  na przykład do ładowania telefonu.

Na każdą załogę (6 osób) przypada jeden sternik posiadający odpowiednie doświadczenie oraz stopień żeglarski. Sternik mieszka na jachcie razem z załogą, prowadzi zajęcia szkoleniowe oraz spędza z nimi czas po zajęciach, pomaga przygotowywać posiłki. Dodatkowo wraz z obozem przemieszcza się kuk zaopatrujący nas w świeże produkty –  pieczywo, nabiał,  warzywa i owoce oraz przygotowujący dla nas wyśmienite obiadokolacje w portach docelowych.

Informacje organizacyjne

Obóz zaczynamy pierwszego dnia t.j. 13.07.2024 w sobotę w Bogaczewie, docieramy tam około południa, dzielimy się na załogi, ustalamy wachty, prowiantujemy jachty po czym następuje zaokrętowanie. Noc spędzamy w porcie, a wyruszymy z niego następnego dnia po śniadaniu udając się w kierunku ustalonym dzień wcześniej na odprawie skipperów.

Zależnie od warunków i możliwości do tego samego portu wrócimy w przeddzień ostatniego dnia obozu po południu lub rano w dniu wyjazdu. Tu zaczniemy pakowanie się i wyruszymy w drogę powrotną. Wyokrętowanie z jachtów planujemy ok. godz. 10:00 20.07.2024.

Transfer

Dla chętnych organizujemy transport. Autobus do Bogaczewa na Mazurach wyruszy z Rzeszowa, przez Radom i Warszawę. Dzieci mogą wsiąść w dowolnym miejscu na trasie przejazdu autobusu. Koszt przejazdu w dwie strony to dodatkowo 360zł/osoba. O godzinach odjazdów z poszczególnych miejsc poinformujemy Państwa z dużym wyprzedzeniem przed Obozem. Mamy tylko 19 miejsc w autobusie.

Koszty

Koszt uczestnictwa w obozie 1950 zł. 

Opcjonalnie dla chętnych transport z Rzeszowa, Lublina, Warszawy (lub z miejsca gdzieś na trasie przejazdu): 360zł (tylko 19 miejsc w autobusie).

Powyższy koszt zawiera pełne wyżywienie, czarter, noclegi na jachtach, podstawowe szkolenie na turystycznych jachtach żaglowych do 8m (25’), ubezpieczenie NNW, opiekę medyczną i ratowników wodnych, opiekę instruktorską i inne wszelkie koszty związane z żeglowaniem, w tym paliwo i opłaty portowe.

Rejestracja

Aby zgłosić dziecko na obóz prosimy o wypełnienie bezpiecznego formularza który znajduje się pod linkiem poniżej. Po jego wypełnieniu i przesłaniu otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z umową oraz instrukcją co dalej. Na tym etapie potrzebna będzie wpłata kosztów uczestnictwa w ciągu 48h od otrzymania potwierdzenia rezerwacji.

 

>>> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Organizator

Oficjalnie Organizatorem Obozu Żeglarskiego jest H2O Mała Akademia Sportu posiadającą nr NIP: 8133125958, REGON: 180650126 z siedzibą w Rzeszowie (35-047) przy ul. Lenartowicza 37/20 . Wpisaną do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych pod numerem 12089-18 oraz posiadającą aktualną gwarancję ubezpieczeniową UNIQA nr 1839490646 w wysokości wymaganej przez ustawę.

Kontakt

Na wszelkie pytania uzyskają państwo odpowiedzi pod nr telefonu:
+48 509 637 947 (Anna)  

 

Na wszelkie pytania uzyskasz odpowiedź pod numerem telefonu

+48 509 637 947