Obóz żeglarski dla dzieci i młodzieży

Mazury / Giżycko 2021 – Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

II turnusy: 3-10 lipca 2021 lub/i 10-17 lipca 2021

Nie ma lepszego sposobu na wakacje niż zwyczajna włóczęga łódką po spokojnych i pięknych Mazurach w gronie rówieśników 🙂 Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 12 do 17 (włącznie) roku życia. Nie wymagamy jakiegokolwiek doświadczenia żeglarskiego, a jedynie zaangażowania, chęci i pozytywnego nastawienia. Przed uczestnikami obozu nie stawiamy żadnych szczególnych wymagań poza ogólnym dobrym stanem zdrowia oraz podstawową samodzielnością.

Obóz ma formę wędrowną. W trakcie rejsu grupa jachtów pokonuje wspólnie trasę w obrębie Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Najważniejszym czynnikiem determinującym trasę obozu jest pogoda. Staramy się odwiedzić najpiękniejsze i najciekawsze porty Mazur, cumujemy także w bindugach i przy kempingach – ma być przyjemnie i bezpiecznie.

Wierz mi młody człowieku, nie ma nic, naprawdę nic, co dałoby się porównać ze zwyczajną włóczęgą łodzią.

Kenneth Grahame (O czym szumią wierzby, 1908)

W ciągu dnia przede wszystkim żeglujemy. Uczestnicy zdobywają podstawowe umiejętności żeglarskie,  poznają etykietę żeglarską uczą się pracy i poznają uroki życia na jachcie. Codzienna żegluga to przede wszystkim różnorodność: zmienne warunki pogodowe, poznawanie różnych sposobów cumowania i wychodzenia z portów, żeglowanie na jeziorach, w kanałach czy przechodzenie śluz.

Nuda? Nie ma nudy…

Postoje na kotwicy na pewno nie będą nudne, to okazja do zrobienia ogniska, gry w gry terenowe czy spróbowania swoich sił na SUPie który będzie nam towarzyszył cały czas. To okazja do zdobycia praktyki – a na pewno do super zabawy 🙂

Jeśli tak jak rok temu uda nam się dopłynąć do Węgorzewa (jeśli warunki meteo na to pozwolą), wybierzemy się kajakami na Węgorapę – to bezpieczny i bardzo malowniczy odcinek fragmentem kanału i zamkniętym dla żeglugi odcinkiem pośród lilii wodnych i bobrzych żeremi, pewnie też spotkamy łabędzie, kaczki i bobry.

 

Popołudnia  spędzamy na wspólnych grach terenowych, sportowych, integracyjnych, a wieczorem zasiadamy przy wspólnym ognisku, uczymy się szant, organizujemy letnie kino, gry integracyjne….

Pomysłów jest wiele. Nie ma czasu na nudę, za to jest wiele okazji do aktywnego, ciekawego spędzenia czasu w gronie rówieśników.

Organizacja na jachtach

Uczestnicy rejsów mieszkają na nowoczesnych i wygodnych jachtach kabinowych, posiadających: kambuz (aneks kuchenny), małą łazienkę z toaletą chemiczną, instalację wodną i elektryczną, radio oraz gniazdo USB  na przykład do ładowania telefonu.

Na każdą załogę (6 osób) przypada jeden sternik posiadający odpowiednie doświadczenie oraz stopień żeglarski. Sternik mieszka na jachcie razem z załogą, prowadzi zajęcia szkoleniowe oraz spędza z nimi czas po zajęciach, pomaga przygotowywać posiłki. Dodatkowo wraz z obozem przemieszcza się kuk zaopatrujący nas w świeże produkty –  pieczywo, nabiał,  warzywa i owoce oraz przygotowujący dla nas wyśmienite obiadokolacje w portach docelowych.

Informacje organizacyjne

W tym roku w związku z dużym zainteresowaniem naszym obozem przygotowaliśmy dwa turnusy. Pierwszy zaczynamy 3 lipca, a drugi 10 lipca. Każdy z rejsów będzie przebiegał inną trasą więc jak najbardziej można uczestniczyć w obydwu nie będąc dwa razy w tym samym miejscu.

Obóz zaczynamy pierwszego dnia t.j. 3.07.2021 (lub 10.07.2021 II turnus) w sobotę w Giżycku, docieramy tam około południa, dzielimy się na załogi, ustalamy wachty, prowiantujemy jachty po czym następuje zaokrętowanie. Noc spędzamy w porcie, a wyruszymy z niego następnego dnia po śniadaniu udając się w kierunku ustalonym dzień wcześniej na odprawie skipperów. Aktualny plan i pozycję jachtów rodzice będę mogli śledzić online (dla opiekunów).

Zależnie od warunków i możliwości do tego samego portu wrócimy w przeddzień ostatniego dnia obozu po południu lub rano w dniu wyjazdu. Tu zaczniemy pakowanie się i wyruszymy w drogę powrotną. Wyokrętowanie z jachtów planujemy ok. godz. 10:00 10.07 i adekwatnie 17.07.2020 dla II turnusu.

Transfer

Dla chętnych organizujemy transport. Autobus do Giżycka na Mazurach wyruszy z Rzeszowa, przez Radom i Warszawę. Dzieci mogą wsiąść w dowolnym miejscu na trasie przejazdu autobusu. Koszt przejazdu w dwie strony to dodatkowo 300zł/osoba. O godzinach odjazdów z poszczególnych miejsc poinformujemy Państwa z dużym wyprzedzeniem przed Obozem.

Koszty

Koszt uczestnictwa w obozie obliczyliśmy na 1290zł / tydzień,
a za dwa tygodnie: 1290zł + 1190zł

Powyższy koszt zawiera pełne wyżywienie, czarter, noclegi na jachtach, podstawowe szkolenie na turystycznych jachtach żaglowych do 8m (25’), ubezpieczenie NNW, opiekę medyczną i ratowników wodnych, opiekę instruktorską i inne wszelkie koszty związane z żeglowaniem, w tym paliwo i opłaty portowe.

Rejestracja

Aby zgłosić dziecko na obóz prosimy o wypełnienie bezpiecznego formularza który znajduje się pod linkiem poniżej. Po jego wypełnieniu i przesłaniu otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z umową oraz instrukcją co dalej. Na tym etapie potrzebna będzie wpłata kosztów uczestnictwa w ciągu 48h od otrzymania potwierdzenia rezerwacji.

 

>>> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Organizator

Oficjalnie Organizatorem Obozu Żeglarskiego jest H2O Mała Akademia Sportu posiadającą nr NIP: 8133125958, REGON: 180650126 z siedzibą w Rzeszowie (35-309) przy ul. Podwisłocze 32/16. Wpisaną do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych pod numerem 12089-18 oraz posiadającą aktualną gwarancję ubezpieczeniową AXA nr 1070571966 w wysokości wymaganej przez ustawę.

Komandorem rejsu jest kpt. Sławomir Korba, (2962 P.Y.A.)
Opiekę medyczną, ratowników wodnych oraz opiekę instruktorską sprawuje Anna Baran (JSM)

Kontakt

Na wszelkie pytania uzyskają państwo odpowiedzi pod nr telefonu:
733 710 608 lub 509 637 947
lub poprzez messengera na naszym fun page na facebooku: SAILSKIPPER
lub mailowo: sailskipperpl@gmail.com

Kadra Obozu Żeglarskiego

Sławomir Korba

Sławomir Korba

komandor obozu

Na co dzień żegluję po morzach i oceanach pokonując tysiące mil na dużych i małych jachtach żaglowych oraz katamaranach. Porzuciłem pracę na lądzie na rzecz mojej pasji, którą podpartą moim doświadczeniem staram się teraz zaszczepić wśród następnych pokoleń – bo żeglarstwo to szkoła życia, a szczególnie młody człowiek znajdzie w nim analogie do sytuacji, które go spotkają i nauczy się halsować aby osiągnąć sukces w życiu. Swoje doświadczenie managerskie wykorzystuję w tworzenie marki Sailskipper oraz niekomercyjnego przedsięwzięcia pod roboczą nazwą Radomski Klub Żeglarski – misją tych przedsięwzięć jest promowanie żeglarstwa również wśród osób, które do tej pory nie miały z nim styczności.
Kapitan Jachtowy 2962 PZŻ / Yachtmaster P.Y.A.
Kapitan Motorowodny 002558 PZMWiNW
/ Ocean Going Motorboat Master

Anna Baran

Anna Baran

szef kadry instruktorskiej oraz ratowniczej

Zawodowo, z powołania i zamiłowania jestem nauczycielką WF. Na co dzień pracuję w szkole, prowadzę własną szkołę pływania, a od 10 lat organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzież pod marką Mała Akademia Sportu „H2O”. Pokochałam żeglarstwo „od pierwszego przechyłu”, najlepiej czuję się na Mazurach oraz na pokładzie (a raczej na rejach) pięknych żaglowców. Organizowałam już obozy żeglarskie, a teraz swoje bogate doświadczenie zamierzam wykorzystać na obozach Sailskipper. Kwalifikacje: Dyplomowany nauczyciel WF i kilku innych przedmiotów, kierownik wypoczynku dzieci i młodzieży, trener pływania (licencja PZP), instruktor sportu: narciarstwo zjazdowe, jachtowy sternik morski, jachtowy sternik motorowodny

Na wszelkie pytania uzyskasz odpowiedź pod numerem telefonu

733 710 608 lub 509 637 947